הגדרת יעדים לקמפיין קידום אורגני

5 באפריל 2013 /

אם בעבר הגדרת יעדים לקמפיין קידום אורגני בגוגל הייתה פשוטה יחסית והתבססה בעיקר על רשימת מילות מפתח כשהמטרה עצמה הייתה להגיע למקום כמה שיותר גבוה בכל אחת מן המילים, הרי שהיום המצב מורכב יותר מכמה סיבות עיקריות :

א.כיום אין כמעט שני אנשים שרואים את אותו עמוד תוצאות ולכן יש פחות ופחות חשיבות למיקום האבסולוטי של כל דף בתוצאות החיפוש, אם כי יש לציין שכלי מנהלי האתרים של גוגל עצמו עדיין מראה את המיקום הממוצע של כל מילה.

ב.במהלך השנים בעלי האתרים עצמם השכילו להבין שאין בהכרח קשר ישיר בין כמות התנועה הישירה שנכנסת אליהם לאתר לבין אחוז המכירות.
במילים אחרות, אתר שהתנועה בו גדלה ב – 80% אינו מביא לבעל העסק בהכרח 80% יותר מכירות, והדבר תלוי גם באיכות התנועה ובמיקוד שלה.

דוגמא לאחוזי המרה עבור חודשים מאתר מזדמן
דוגמא לאחוזי המרה עבור חודשים מאתר מזדמן

ג.הקידום האורגני כיום אינו מוגבל רק לתוצאות טקסטואליות, אלא כולל גם חיפוש תמונות, את גרף הידע של גוגל (שמופיע לצידי התוצאות הרגילות או מתחתן אם מדובר בגלישה מסלולר) ואת החיפושים באתרים כגון יו-טיוב.

מכל הסיבות הללו, הגדרת היעדים צריכה להתחשב במטרות ריאליות כמו למשל הגדלת המכירות בעשרים עד שלושים אחוזים, שיפור המוניטין של העסק ברשת (במידה והוא סובל מתדמית נמוכה), הרחבת רשימת התפוצה של האתר או פשוט הגדלת החשיפה הכוללת של האתר בתוצאות החיפוש (מידע שגם כן נמצא בכלי מנהלי האתרים).

מדוע שני הצדדים (הלקוחות וחברות הקידום) מרוויחים מכך?

בעולם הקידום הקלאסי היה ניתן לשמור על מיקומים "קבועים" במשך זמן רב וחברת הקידום הייתה יכולה לגבות כסף עבור שמירה על המיקומים הקיימים, כיום כל שינוי קטן באלגוריתם של גוגל יכול לשנות את התמונה ללא היכר.

נכתב ע"י ניר מרקו מחברת Start-SEO פתרונות שיווק באינטרנט

כתוצאה מכך, הלקוחות דורשים מחברת הקידום דבר שאינו אפשרי, חברות הקידום נלחצות מכך (גם אם הן אינן מראות זאת כלפי חוץ) והרדיפה הבלתי אפשרית אחרי המיקומים בדרך כלל אינה משפרת את מצבו של האתר לטווח הארוך, אלא אף עלולה לפגוע בו בגלל הפילטרים השונים שנועדו למנוע קידום יתר.

רק אם הלקוחות יבינו שיש הבדל בין הרצוי למצוי ושאי אפשר להבטיח שליטה במערכת שיש בה כל כך הרבה פרמטרים משתנים , תוכלנה חברות הקידום לבצע את העבודה כמו שצריך ולחשוב כיצד ניתן לשפר את מצבו של האתר בצורה יצירתית באמצעות פעולות כמו עיבוי תכנים קיימים וכתיבת מדריכים או פוסטים שיגרמו לגולשים לרצות לשתף אותם עם חבריהם (למרות שיש עדיין ויכוח אם מנועי החיפוש מתחשבים בשיתופים חברתיים, ברור כבר כיום שיש קורלציה גבוהה בין ביצועים טובים במנועי החיפוש לבין פופולאריות של אתרים ברשתות החברתיות) .

החדשות הטובות הן שבשנה האחרונה נראה שיותר ויותר חברות מבינות זאת וחלקן אף מגדירות את עצמן כחברות שיווק באינטרנט לפני חברות קידום אורגני או ממומן.
עם זאת, הדרך לעולם טוב יותר נטול ספאם ומאמרים חסרי תוכן שנכתב על ידי מקדמי אתרים רק במטרה להביא אתרים לראש רשימת התוצאות ללא הצדקה של ממש (מבחינת איכותו של האתר), עוד ארוכה.

פוסטים שאולי יענינו אותך

6 ביולי 2015 /

מהעולם הריאלי לעולם הוירטואלי

נכתב ע"י roy oliver

תחילת הדרך אז עד לפני 8 חודשים היית במצב שלכם, כשעוד חשבתי לעצמי מה כדאי לי לעשות עם עצמי בחיים, לאן עליי לפנות וכמו שהמבוגרים אומרים "מה עם לימודים". אם גם אתם באותו מצב כרגע, הגעתם למקום הנכון. כשעניתי לטלפון

1 באפריל 2014 /

הרפתקאות 1 באפריל גרסת 2014, איך יפתיעו אותנו השנה?

נכתב ע"י roy oliver

החלטתי לעשות סיכום קטנטן ומתומצת של מתיחות ה 1 באפריל שאותם הספקתי לתפוס השנה.
בעיקר בתחום שלנו.
ראיתי שחלק מהמתיחות כבר עברו מפה לאוזן, וחלקם עדיין לא הספיקו להפתיע אותנו

13 בפברואר 2014 /

קידום אתר וורדפרס מול לקדם אתר וויקס Wix Vs WordPress

נכתב ע"י roy oliver

הקדמה על חברת Wix   לפני שנתחיל לעשות את ההשוואה (הלא הכי הוגנת) בין מערכת ניהול התוכן WIX לבין מערכת ניהול התוכן (CMS) של WORDPRESS, אני רוצה לציין שאני מכיר את החבר'ה בWIX והם עושים אחלה עבודה כמה שנים רצופות, לא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות