הגדרת יעדים לקמפיין קידום אורגני

אם בעבר הגדרת יעדים לקמפיין קידום אורגני בגוגל הייתה פשוטה יחסית והתבססה בעיקר על רשימת מילות מפתח כשהמטרה עצמה הייתה להגיע למקום כמה שיותר גבוה בכל אחת מן המילים, הרי שהיום המצב מורכב יותר מכמה סיבות עיקריות :

א.כיום אין כמעט שני אנשים שרואים את אותו עמוד תוצאות ולכן יש פחות ופחות חשיבות למיקום האבסולוטי של כל דף בתוצאות החיפוש, אם כי יש לציין שכלי מנהלי האתרים של גוגל עצמו עדיין מראה את המיקום הממוצע של כל מילה.

ב.במהלך השנים בעלי האתרים עצמם השכילו להבין שאין בהכרח קשר ישיר בין כמות התנועה הישירה שנכנסת אליהם לאתר לבין אחוז המכירות.
במילים אחרות, אתר שהתנועה בו גדלה ב – 80% אינו מביא לבעל העסק בהכרח 80% יותר מכירות, והדבר תלוי גם באיכות התנועה ובמיקוד שלה.

דוגמא לאחוזי המרה עבור חודשים מאתר מזדמן
דוגמא לאחוזי המרה עבור חודשים מאתר מזדמן

ג.הקידום האורגני כיום אינו מוגבל רק לתוצאות טקסטואליות, אלא כולל גם חיפוש תמונות, את גרף הידע של גוגל (שמופיע לצידי התוצאות הרגילות או מתחתן אם מדובר בגלישה מסלולר) ואת החיפושים באתרים כגון יו-טיוב.

מכל הסיבות הללו, הגדרת היעדים צריכה להתחשב במטרות ריאליות כמו למשל הגדלת המכירות בעשרים עד שלושים אחוזים, שיפור המוניטין של העסק ברשת (במידה והוא סובל מתדמית נמוכה), הרחבת רשימת התפוצה של האתר או פשוט הגדלת החשיפה הכוללת של האתר בתוצאות החיפוש (מידע שגם כן נמצא בכלי מנהלי האתרים).

מדוע שני הצדדים (הלקוחות וחברות הקידום) מרוויחים מכך?

בעולם הקידום הקלאסי היה ניתן לשמור על מיקומים “קבועים” במשך זמן רב וחברת הקידום הייתה יכולה לגבות כסף עבור שמירה על המיקומים הקיימים, כיום כל שינוי קטן באלגוריתם של גוגל יכול לשנות את התמונה ללא היכר.

נכתב ע”י ניר מרקו מחברת Start-SEO פתרונות שיווק באינטרנט

כתוצאה מכך, הלקוחות דורשים מחברת הקידום דבר שאינו אפשרי, חברות הקידום נלחצות מכך (גם אם הן אינן מראות זאת כלפי חוץ) והרדיפה הבלתי אפשרית אחרי המיקומים בדרך כלל אינה משפרת את מצבו של האתר לטווח הארוך, אלא אף עלולה לפגוע בו בגלל הפילטרים השונים שנועדו למנוע קידום יתר.

רק אם הלקוחות יבינו שיש הבדל בין הרצוי למצוי ושאי אפשר להבטיח שליטה במערכת שיש בה כל כך הרבה פרמטרים משתנים , תוכלנה חברות הקידום לבצע את העבודה כמו שצריך ולחשוב כיצד ניתן לשפר את מצבו של האתר בצורה יצירתית באמצעות פעולות כמו עיבוי תכנים קיימים וכתיבת מדריכים או פוסטים שיגרמו לגולשים לרצות לשתף אותם עם חבריהם (למרות שיש עדיין ויכוח אם מנועי החיפוש מתחשבים בשיתופים חברתיים, ברור כבר כיום שיש קורלציה גבוהה בין ביצועים טובים במנועי החיפוש לבין פופולאריות של אתרים ברשתות החברתיות) .

החדשות הטובות הן שבשנה האחרונה נראה שיותר ויותר חברות מבינות זאת וחלקן אף מגדירות את עצמן כחברות שיווק באינטרנט לפני חברות קידום אורגני או ממומן.
עם זאת, הדרך לעולם טוב יותר נטול ספאם ומאמרים חסרי תוכן שנכתב על ידי מקדמי אתרים רק במטרה להביא אתרים לראש רשימת התוצאות ללא הצדקה של ממש (מבחינת איכותו של האתר), עוד ארוכה.

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות