מדגיש הנתונים של גוגל (google data highlighter)

רוצים תוצאות עשירות בלי מתכנת?

מדגיש הנתונים של גוגל לשירותכם

גוגל מציעים פיצ’ר חדש (שעדיין בחיטוליו), בכלי מנהלי האתרים אשר מאפשר לבעלי אתרים לתייג את המידע שבאתר שלהם כמידע מובנה (לטובת Rich Snippets – תוצאות עשירות), ללא צורך בתכנות ושינוי ב-html של האתר.


סניפטים של אירוע לדוגמא


לפטר את המתכנת?

אז קודם כל נקדים ונגיד שנכון לעכשיו (31.3.2013), מדגיש הנתונים של גוגל מתייג רק מידע מובנה של אירועים, אך בכל זאת מאוד כדאי ללמוד לעבוד עם הכלי הזה, משום שבעתיד הוא יאפשר לנו לתייג את המידע באתר שלנו בסוגים נוספים של מידע מובנה.

תיוג קוד האתר ב”נתונים מובנים”, ישפר את נראות האתר שלכם במנועי החיפוש, ובכך יגדיל את ה-CTR  (מה שבעקיפין גם ישפיע על הדירוג שלכם, ובאופן ישיר יעלה את התנועה לאתר). כפי שציינתי בפתיח, היתרון הברור של מדגיש המידע, הוא  שהוא מאפשר לכם לתייג את המידע, ללא הגורם שבדרך כלל מגביל את החלומות של איש ה-SEO הממוצע, המתכנת.

חשוב לציין שהכלי לא מציע את כל הגמישות והמורכבות שמאפשר תיוג ה-html עצמו ובמקרים רבים עדיין נעדיף לתייג את הקוד בצורה סטנדרטית (גם במקרים בהם מעניינים אותנו הקידום במנועי חיפוש נוספים מעבר לקידום בגוגל).

הכלי יעבוד רק עבור עמודים אשר מאונדקסים בגוגל, ולאחר התיוג תצטרכו לחכות שגוגל יסרוק מחדש את העמוד כדי להינות מהתוצאות העשירות.

קדימה לעבודה – איך משתמשים בכלי?

בגדול הכלי הוא מאוד אינטואיטיבי, אבל ניתן סקירה קצרה ודוגמא. מתחברים לחשבון כלי מנהל האתרים, ומנווטים בתוך חשבון האתר ל-אופטימיזציה->מדגיש נתונים. בוחרים ב”התחל להדגיש”, ופה נידרש לבחור בין “תייג דף זה ודפים דומים” – תיוג של דפים שהדפוס של הנתונים שבהם חוזר על עצמו, לבין “תייג דף זה בלבד” – תיוג דף ספציפי.

לצורך המחשה, נשתמש באפשרות השנייה – תיוג עמוד ספציפי, ובסוג הקוד היחיד שניתן לתייג כרגע, אירוע  (האירוע מפוברק ומומלץ בחום שלא להגיע אליו 🙂 )

הלוגו של אופטיוייז

כנס מפוברק לקידום אתרים

10.6.2014
משרדי אופטיוייז
ריב”ל 7, תל אביב
www.optiwise.co.il
מחיר מבצע: 5,000,000 ₪
כנסים מקצועיים – מנחה ראשי: טל גביזון

* שדות החובה לקוד המובנה של אירוע הם שם, תאריך וכתובת, היתר – אופציונלים 

בתוך מדגיש הנתונים של גוגל, בחרתי בכתובת של העמוד הזה, ותייגתי את כל פרטי האירוע של הכנס:

דוגמא לתיוג של העמוד הזה

דוגמא לתיוג של העמוד הזה

בסוף לחצתי על “פרסם”, וביקשתי מגוגל לסרוק מחדש את העמוד (בריאות->אחזר כמו גוגל->) כדי לזרז את העניינים.

התוצאה

והנה התוצאה שלה ייחלנו – תוצאה עשירה של Event:

התוצאה של העמוד שתויג בעזרת מדגיש הנתונים של גוגל
התוצאה של העמוד שתויג בעזרת מדגיש הנתונים של גוגל

מידע נוסף

סרטון של גוגל למידע נוסף על מדגיש הנתונים ופירוט על השימוש באבחון הדפוסים (נתונים שמופיעים בעמודים שונים באתר, בדפוס שחוזר על עצמו):מידע נוסף כל הכלי בתמיכה של גוגל:

https://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=iw&answer=2692911

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות