איך נשאיר את הגולשים באתר קצת יותר?

אנחנו יודעים כבר בוודאות שאחד הסממנים שגורמים לגוגל להיות מרוצה מהאתר שלך (ועל הדרך גם לשפר את הציונים=מיקומים שהוא נותן לו) היא זמני השהייה באתר שלך וגם מספר העמודים הממוצע שגולש קורא באתר שלך. כמובן שהנתונים האלה ניתנים לפרשנות ויכול להיות שאתם רוצים במקרים מסוימים להשאיר את הגולש כמה שפחות באתר ,נניח באתרים שכל מטרתם היא איסוף לידים לא הייתם רוצים לגרום לגולש להתחיל להתברבר בין עמודי האתר,לא בזה נדון כאן…

אם יש לכם אתר תוכן ובהמשך נראה כמה דוגמאות, אתם רוצים שהגולש יסתובב באתר שלכם כמה שיותר. אחת השיטות שעובדות הכי טוב היא להציע לגולש תוכן נוסף באתר שלכם. רוב התוספים שאציג כאן פונים לאתרים המבוססים על מערכת ניהול התוכן של וורדפרס הנחשבת ע”י מקדמים כמערכת הטובה ביותר לקידום אתרים ברשת , זאת המערכת המועדפת עליי ואני יוצא מתוך נקודת הנחה (או לפחות מקווה) שמפתחי מערכת ניהול תוכן אחרות יכולים להציע תוספים מתאימים משלהם.

איך נוסיף המלצות לתוכן רלוונטי?

כמובן את השליטה הטובה ביותר על התוכן הנוסף שיוצע לגולש באתר שלכם היא ע”י הכנסת רשימת עמודים בצורה ידנית, אבל מעטים עושים זאת, יש שיטות קלות יותר להציג הצעות לתוכן נוסף.

הצעת תוכן נוסף לקריאה היא כבר תופעה שכיחה  ,כל בלוגיסט מתחיל היום מציע את התוכן הנוסף שלו לגולש, עד לפני כמה שנים היה תוסף אחד פופולרי במיוחד , לטעמי שלט ב90% מנישת התוספים להצגת פוסטים נוספים, היתרון שלו הוא הפשטות שלו ואני חייב לומר שהוא מציג את הפוסטים הרלוונטיים ביותר והרי הצגת מידע רלוונטי היא אולי הדבר החשוב ביותר כאן, לתוסף קוראים YARPP כאן להורדה אמנם לטעמי הציג את התוכן המתאים ביותר, אבל יש לו חיסרון אחד משמעותי (שהולך וגדל)  הוא מציג את הקישורים לאתרים אחרים כטקסט בלבד וכיום הגולש נמשך יותר ויותר לתוכן גרפי.

בואו נראה איך זה נראה באתרים הגדולים, אציג תמונה של איזור המידע הנוסף כאשר אני גולש בעמוד החדשות הפופולרי (כיום) על האסיר X ונראה מה אנחנו מקבלים:

אתר וואלה משתמש בטכניקה דומה, אולם מציג מתוך שלוש ההצעות לתוכן הפנייה לשני מאמרי ספורט והפנייה אחת לתוכן “מלוכלך” (זאת הסיבה שאני לא מוסיף כאן תמונת מסך).

בקיצור, איך אנחנו עושים את זה גם באתר שלנו?

כמו שציינתי , אם יש לכם אתר מבוסס וורדפרס, המשימה תהיה קלה למדי, הנה התוספים שאני אוהב להשתמש באתרי, להצגת תוכן נוסף, כולם מציגים את הפוסט הנוסף בצירוף תמונה שנגזרת בצורה אקראית במידה ולא הוגדרה תמונה לפוסט:

LinkWithin:

התוסף הפשוט ביותר שאפשר לחשוב עליו. הפעלת התוסף היא דרך רישום באתר .

התוסף תומך בפלטפורמות הבאות:

  1. וורפרדס
  2. בלוגר
  3. TypePad

התוסף מאפשר לבחור את מספר הפוסטים המוצאים 3-5 פוסטים. אישית אני אוהב את תצוגת ה4 פוסטים, מספר הפוסטים האידיאלי תלוי ברוחב האתר.

OutBrain:

תוסף אחר שאני משתמש בו לאחרונה והוא שונה במהותו מLinkWithin הוא OutBrain. השוני בין השניים הוא שהראשון מציע קישור וויזואלי לעמודים באתר שלך בלבד ואילו השני (OutBrain) מציע קישורים גם לעמודים באתרים אחרים.

מה אני מרוויח מהצגת קישורים לאתרים אחרים?

כשהאתר שלך מציג קישורים לאתרים אחרים, אז גם אתרים אחרים מציגים עמודים לאתר שלך, כך אתה יכול להשיג תנועה חינמית ויחסית ממוקדת.

דרכם אפשר גם לקנות תנועה! אפשר לפתוח קמפיין באתר ולקנות הופעות של עמודים נבחרים באתר שלך באתרים אחרים. מקור תנועה יפה וטוב. מי משתמש בהם בארץ? במקרה נתקלתי בהם באתר ערוץ הספורט:

outb

שימו לב איך ערוץ הספורט משלב קישורים למאמרים משמינים 😉 . פיצ’ר מעניין שמוצע בתוסף הזה הוא ממשק “אנליטיקס” שמראה איך התוסף מתפקד באתר שלכם ואילו עמודים השיגו את מירב הקליקים, ביצועים של 6% הקלקות לעמודים נוספים לתוסף הוא נתון לא רע בכלל, ככה זה נראה:


Outbrain-dashboard

כמובן שיש עוד המוני פלאגים שכאלה, אני מקווה שמי ששכחתי לא יעלב

אז איך אתם מגדילים את זמני השהייה באתר שלכם? ספרו לנו!

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות