האם היה מוקדם להספיד את גוגל פלוס?

בגוגל לא מתייאשים. למרות ההיסטריה הרגעית והבאזז שנסוב סביב הרשת החברתית החדשה שלהם, הלא היא גוגל פלוס, ועשרות המילונים שהצטרפו תוך שבועות ספורים מאז השקתה, נראה כי נכון לעכשיו די שומם שם. את האמת – מתי בפעם האחרונה התעדכנתם בניוז פיד של הגוגל פלוס שלכם? ולא עזרו להם הפיצ’רים החדשים – כמו המעגלים והזולות (הוידיאו צ’טים עם קבוצות של חברים בנושאים שונים), וגם לא הקלות שבה ניתן להוסיף ו/או לעקוב אחר חברים. פייסבוק פשוט חזקה מדי. ולא רק זה, היא גם ישרה קו באמצעות פיצ’ר הסאב סקרייב שמאפשר לעקוב אחר אנשים שאינם חברים שלך, והקבוצות החדשות, שמאפשרות לשוחח עם הרבה אנשים בו זמנית כולל שימוש במצלמות וידיאו.

השאלה האם גוגל פלוס יהיה עוד מוצר כושל מבית גוגל בכל מה שקשור למדיה חברתית (זוכרים את באזז? או יותר מזה – את ווייב?), או שמא יצליחו בכל זאת להרים ולמנף אותה באמצעות כל היכולות הטכנולוגיות והשיווקיות שיש לגוגל, ולהציב סופסוף אופציה ראויה למפלצת מפלורידה. ההצלחה שנוחלת טוויטר, ולאחרונה אינסטגרם, ללא גב כלכלי וטכנולוגי מרשים כמו גוגל, ולכאורה ללא מאמצים מיוחדים ועילאיים, לא מוסיפה בריאות למפתחי גוגל פלוס.

לאחרונה התוודענו לשני שינויים אפקטיביים ביותר ברשת החברתית של גוגל, שאולי יתחילו להניע שם את העניינים. קודם כל הפניה לעסקים. דפי העסקים של גוגל פלוס אמורים להשפיע על תוצאות החיפוש של האתרים האורגניים – הן מבחינת ביטויים והן מבחינת קישורים. עסק שרוצה לקדם את האתר שלו במנוע החיפוש, ירצה לפתוח לעצמו גם עמוד עסקי בגוגל פלוס, כשהוא יודע שהדבר יעזור לו. גוגל כידוע לא קוראת את פייסבוק, מה שמציב יתרון ניכר של דפי העסקים של גוגל פלוס מבחינת קידום על פני אלו של פייסבוק.

דבר נוסף – בימים אלו זוכה הרשת החברתית שלגוגל למתיחת פנים חדשה ומרשימה. בגוגל כנראה מבינים שפייסבוק יודעים מה הם עושים, לכן אל תתפלאו אם גוגל פלוס תיראה לכם פתאום דומה יותר ויותר לאחותה הגדולה. אז עכשיו מדובר בממשק נוח יותר, פיצ’רים חדשים, אינטואיטיביות, ועוד שינויים שאמורים מצד אחד לתת לכם להרגיש “בבית” ומצד שני ליהנות מחידושים טכנולוגיים כאלה ואחרים מבית היוצר של גוגל.

גוגל, אם כן, לא מוכנה לוותר. האם הפעם זה יתפוס?

על השינויים בממשק המשתמש והשינויים בגוגל פלוס ראו בקישור הבא:
http://www.newsgeek.co.il/google-plus-redesign/

למידע נוסף בנושא שיווק במדיה חברתית

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות