לייק אחד והכל מסתדר

הידעתם? מבחינת פייסבוק “לייק” נחשב לפעולה הכי פסיבית והכי פחות ויראלית ברשת. הכוונה היא כמובן לא “לייק” לעמוד עסקי, אלא לייק לתמונה, סטטוס או תגובה. כלומר, מבחינת פייסבוק אם עשיתם לייק, עשיתם את המינימום ההכרחי – לחצתם על הכפתור השמאלי בעכבר. וזה בדיוק מה שזה – מעבר לכך שהלייק יוסיף שורה בטיקר של החברים שלכם (רשימת ההודעות והעדכונים הרצים), ויופיע במעט מאוד ניוז-פידים מתוך סך כל החברים, הוא גם בדרך כלל לא יופיע בטיים ליין שלכם. נסו לחפש לייקים שעשיתם לתגובות או תמונות ונראה כמה תמצאו.

ומדוע זה כך?

כי פייסבוק, כרשת המושתתת על תוכן ועל שיתופים ולאחרונה שמה דגש רחב על תמונות ואלבומים, מעוניינת שתהיו קצת יותר אקטיביים. זאת אומרת, שתעלו תמונות, פוסטים, שתכתבו תגובות, שתשתפו קישורים, כתבות או פוסטים של אחרים, בקיצור – שתהיו פעילים. ולייק.. ממממ… לייק זה לא נקרא להיות פעיל.

אבל בינינו – מה יותר קל ופשוט מלעשות לייק כדי לצאת ידי חובה? כדי להראות לחבר שהנה אנחנו כאן ומפרגנים לך? כדי לאותת למחזר פוטנציאלי או לבחורה חמודה שאנחנו קיימים? וכמובן – לעזור להציל נפשות, בעלי חיים, או סתם להיות “פעילים חברתיים” בעלי אג’נדה כלשהי באמצעות לייק אחד קטן (אנונימוס, הירוקים, צדק חברתי וכו’) . עשיתי לייק לילד רעב באוגנדה? אני יכול לישון בשקט. עשיתי לייק לקופים בכלובים לפני ניסויים? זה מספיק.

על כך בדיוק מדבר התרשים המצחיק והחכם בקישור הבא, כפי שהתפרסם בבלוג “חורים ברשת”. התרשים מסכם באופן הומוריסטי כיצד לייק פלאי אחד מגיע היישר מהפייסבוק והופך לאוכל לילדים רעבים.

אז נכון, מעבר ל”אהבתי” לייק מביע הרבה פעמים תמיכה, הזדהות, אמפתיה, אבל באופן הכי פסיבי וחסר משמעות שיש – גם מבחינת הויראליות של השיווק בפייסבוק. אם אתם באמת מעוניינים לעזור, או לקדם אג’נדה כלשהי, ועדיין אין לכם כוח או חשק לקום מהספה, לפחות תעשו שיתוף (share) ותוסיפו תגובה משלכם. כך לפחות תדעו שהמסר הועבר הרבה יותר מהר ולהרבה יותר אנשים מאשר עוד לייק סתמי.

בפוסט הבא נדבר על סדר הקדימויות של פייסבוק מבחינת ויראליות – מה נחשב חשוב יותר ובהכרח יהיה ויראלי יותר בעיני הרשת החברתית הגדולה בעולם.

 

 

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות