קידום אתר בגוגל – אמנות שהיא מקצוע

היום יותר מתמיד הפך כל הנושא קידום האתרים בגוגל למקצוע הדורש ידע רב וניסיון. האלגוריתם (מבנה התוכנה) של גוגל השתכלל מאוד בעשור האחרון ויחד עם יעילותו הרבה ותרומתו המכרעת למציאת אתרים ואינפורמציה שונה ברשת, נולד הצורך באנשי מקצוע מנוסים אשר רכשו את הידע הנדרש על מנת להסתנכרן עם הדרישות של גוגל על מנת שיציג את האתרים הרצויים בתוצאות חיפוש גבוהות כמה שאפשר.

ככל שגוגל מסוגל לשרת את האינטרסים של בעלי האתרים כך נדרשת יותר מיומנות בהפעלתם והכרה מעמיקה של יכולתם מול מנוע החיפוש הגדול בעולם. שימוש נכון ואפקטיבי עבור אופטיוויז קידום אתריםקידום אתרים בגוגל דורש ידע והבנה בכמה תחומים. ראשית יש להכיר את שיטות הפעולה של גוגל שהן רבות ומורכבות, ומשתנות לא מעט פעמים. לאחר מכן יש להבין לעומק את התנהגות הלקוחות הפוטנציאליים ברשת, את הפסיכולוגיה שמניעה אותם, מה הם מחפשים, מה הם רוצים, לדעת לזהות אותם וכיצד לנתב אותם. בנוסף יש לדעת איך לחשוף בפניהם באופן היעיל ביותר את האתר, רצוי עוד בשלב שבו הוא מופיע בפניהם כבר בתוצאות החיפוש.

קידום אתר בגוגל הוא הדבר הראשון והמרכזי שכל בעל עסק חייב לעשות אם הוא רוצה שהעסק שלו יהיה בעל נוכחות אפקטיבית ברשת. לא יועיל אתר מעוצב ויפהפה אם הוא ימוקם אי שם ברשת ואף אחד לא ייכנס אליו. אתר כזה משמש ככרטיס ביקור חסר תועלת שאליו ייכנס רק מי שנפנה אותו באופן ישיר. אמנם נכון כי גוגל דואגים באופן עצמאי לכל נושא תוצאות החיפוש, ובסופו של דבר יאתרו גם את האתרים שאינם מקודמים ויציגו גם אותם, אבל בתחרות הקיימת היום, עם עשרות, מאות ואלפי אתרים, ללא הידע המתאים בקידום האתר בגוגל ושמירה על התוצאות לאורך זמן, האתר מהר מאוד יעשה את דרכו לעמודים לא רלוונטיים בתוצאות החיפוש, ולשם כידוע הגולשים כמעט ולא מגיעים.

עבור מלאכת קידום אתר בגוגל ומנועי החיפוש יש לבצע עבודות תחזוקה שוטפת באתר עצמו. תהליך כזה נקרא אופטימיזציה של האתר, כלומר התאמת האתר באופן הטוב ביותר מול הרגלי הגלישה של הלקוחות הפוטנציאליים לאתר זה ומול הדרישות של גוגל – ברמת התוכן, ברמת הקוד וברמת המבנה.

תכנון נכון במבנה האתר והתזמון המדויק בביצוע שינויים הינם גורמים חשובים ביותר בכל מה שקשור לקידום אתרים בגוגל. חלוקה נכונה של העמודים, קביעת יעדים בקידום, התייחסות נכונה לכמות התנועה באתר ויצירת תנועה רחבה ככל שניתן להמשך – כל אלה ועוד מרכיבים את תהליך האופטימיזציה של האתר.

זכרו, הקמת אתר ללא השקעה בקידומו משולה לפתיחת חנות ברחוב צדדי מבלי לתלות שלט בחוץ.  מי ידע על קיומה? על בעל החנות לדעת לזהות את הלקוחות הפוטנציאליים שלו ולדעת כיצד להגיע אליהם, ובהתאם לרצונותיהם המשתנים עליו לארגן ולהרחיב את מרכולתו.

קידום אתרים בגוגל שיווק הוא מלאכה שיש להבין בה ולהשקיע בה. ככל שהשוק העסקי והאינטרנטי נעשה מורכב ותחרותי יותר, כך מלאכת קידום האתר חשובה וקריטית יותר.

רוצים לחזור לקטע מיוחד במאמר?

שיתוף המאמר:

אולי יעניין אתכם גם:

כותבי המאמר: צוות אופטיוויז

Optiwise היא זרוע שירותי השיווק הדיגיטלי של חברת NGSoft ומתמחה במתן פתרון מקיף וכולל לשיווק מתקדם באינטרנט, באמצעות שורה של כלים מקצועיים מוכווני תוצאות. האפשרויות שמעניקה Optiwise מתאימות למגוון רחב של חברות ועסקים בתחומים שונים.

שירותיה של Optiwise מעניקים פתרון שיווקי כולל לעסקים בינוניים וגדולים המעוניינים להגדיל בצורה אפקטיבית את הנוכחות ברשת האינטרנט ולהביא יותר הזדמנויות עסקיות.

 

 
נגישות